

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 180 Ω |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 1.4 A |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50227
Ext.Price$0.50227
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50227 | $0.50227 |
| 10 | $0.39475 | $3.94750 |
| 25 | $0.35751 | $8.93775 |
| 50 | $0.32378 | $16.18900 |
| 100 | $0.29323 | $29.32300 |
| 300 | $0.27718 | $83.15400 |
| 500 | $0.26200 | $131.00000 |
| 1000 | $0.24560 | $245.60000 |
